K.T.O.Ś.

Słowo "niemożliwe"
Ktoś 

Na początku parę słów o mnie. Jestem Kimś. Mieszkam w TVN-ie gdzie wszyscy patrzą na mnie jak w tęczę.  I okazjonalnie klaszczą.  Szczególnie Rubik. Chociaż on podobno klaszcze już trochę kompulsywnie. Co się podobno udziela, szczególnie na Tajwanie.

Podobni dwa razy do roku każdy z nas wpada na wspaniały biznesowy pomysł, który zrealizowany zamieniłby nas w bogaczy, a ludzkość  uczyniłby  szczęśliwszą. A w każdym razie wyposażoną w lepszy nóż do rozsmarowywania masła.
Dlaczego więc tak się nie dzieje? Z dwóch powodów: pierwszym z nich jest głębokie przekonanie, wyrażające się zazwyczaj zdaniem „gdyby to było takie dobre, ktoś by to już zrobił”  co trochę przypomina Charlesa Duella, szefa amerykańskiego urzędu patentowego który w roku 1899 stwierdził że wszystko co można było wynaleźć  zostało już wynalezione.

Śmiałe słowa, jak na faceta , który uważał zegar z kukułką za sprytny pomysł, nieprawdaż?

Drugim powodem jest słowo niemożliwe. Tutaj niestety nie jestem w stanie Wam pomóc, albowiem nie mam pojęcia co to słowo znaczy, gdyż nie ma go w moim słowniku. Co jest stosunkowo zresztą zrozumiałe, bo nie mam również słownika. Ale to dlatego, że znam wszystkie słowa.

Nawet wertykulator.


Dlatego mam powody przypuszczać, że niemożliwe nie istnieje…

Nie jest nawet niemożliwe, żeby ktoś miał większy samochód od Rubika…


Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

To nie tylko to. Tkwi w nas również przekonanie, że inwestycja w coś "niepewnego" jest równoznaczna ze stratą zainwestowanych pieniędzy. Poprostu, strach przed utratą kapitału, nie pozwala nam podejmować ryzyka.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
   Bezcenny i jedyny w swoim rodzaju
   Następny artykuł:

   Bezcenny i jedyny w swoim rodzaju

   tvnpix