K.T.O.Ś.

"Słowem komuch. Zdrajca. Element animalny"
Ktoś 

5 listopada 2017 roku w dostojnym wieku 96 lat zmarł  Roman Bratny, autor jednej z najważniejszych polskich powieści XX wieku – „Kolumbowie. Rocznik 20” Naprawdę nazywał się Roman Mularczyk. Był synem przedwojennego oficera kawalerii. „Bratny” to jego pseudonim okupacyjny. Należał do AK, brał udział w Powstaniu Warszawskim, walczył na Woli, Starym Mieście i Czerniakowie. Był kilkakrotnie ranny, po kapitulacji Warszawy trafił do niemieckiego oflagu. Jeszcze wcześniej działał w podziemnej chrześcijańsko-narodowej organizacji ”Miecz i Pług”, Po wojnie jako pierwszy  tak głośno upomniał się o pamięć Powstańców, przywracając miejsce w historii i pamięci całemu pokoleniu. Słowem bohater, prawda?
No to teraz dalej. Od 1949 członek PZPR. Autor antysolidarnościowego paszkwilu „Rok w grobie”  Laureat PRL-owskiej nagrody państwowej II stopnia a z okazji 45 rocznicy powstania Ludowego Wojska Polskiego dodatkowo jeszcze nagrodę I stopnia Ministra Obrony Narodowej.

Słowem komuch. Zdrajca. Element animalny.

Po co o tym piszę. Bo historia i ludzkie życie mają jedną wspólną cechę. Rzadko są proste. Czarno-białe. Zwykle są pokręcone pełne dobrych intencji, złych wyborów i wahania.

A kto o tym nie pamięta, ten idiota.
A kto celowo to upraszcza, ten świnia

„Ale nic z tego, co jest, nie znaczy nic bez swojej przeszłości.”

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Halloween czy Święto Wszystkich Świętych
Następny artykuł:

Halloween czy Święto Wszystkich Świętych

tvnpix