K.T.O.Ś.

 
Na początek parę słów o mnie. Jestem Kimś. Mieszkam w TVN-ie, gdzie wszyscy patrzą na mnie jak w tęczę. Oczywiście z wyjątkiem tych, którzy nie śmią, bo albo coś nie-halo, albo są po prostu nieśmiali. No ale co ja na to mogę poradzić. Niestety, imponowanie nienaganną prezencją, obyciem i skromnością wychodzi mi mimowolnie, a nawet automatycznie. Po prostu odruchowo.

A odruchy są częścią natury, a z naturą walczyć niepodobna. A nawet gdyby się dało, to się nie powinno. Ponieważ odruchy są niezbędne do przetrwania. Zwłaszcza mężczyzn. Przecież gdyby nie one, odpowiadając na pytanie „kochanie, czy dobrze wyglądam” moglibyśmy na przykład się zawahać albo – co gorsza – zastanowić. Czego efektów nikomu, kto kiedykolwiek był w związku, tłumaczyć wprawdzie nie trzeba, ale na potrzeby pozostałych powiem że, są one straszne. Oraz – w zastraszająco dużej liczbie przypadków – zawierające latające przedmioty, ubrania i wysoki poziom decybeli.

Odruchy stanowią również podstawę  wielu karier zawodowych. Szczególnie w polityce, która – jak powszechnie wiadomo – wymaga kłamania odruchowego i  bez zastanowienia. Głównie dlatego, że zastanawiający się polityk wygląda niewiarygodnie, podejrzanie i nie na miejscu. Poza tym głębsze zastanawianie się nad polityką jest ogólnie niewskazane. Z powodów estetycznych.

Na odruchach opiera się również wiele dyscyplin sportowych, takich jak boks, karate, szachy czy sporty drużynowe. Ze szczególnym uwzględnieniem polskiej piłki nożnej, której – po wielu latach konsekwentnych działań - udało się wyrobić w kibicach i sympatykach bezwarunkowy odruch spodziewania się najgorszego. Dzięki czemu ci nie są rozczarowani.

Bo tego byśmy przecież nie chcieli, prawda?

autor: K.T.O.Ś.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Następny artykuł:

Optimum medicamentum quies est

tvnpix