K.T.O.Ś.

Historia uczy nas tylko jednego
Ktoś 

Na początku parę słów o mnie. Jestem kimś. Mieszkam w TVN-ie, gdzie wszyscy patrzą we mnie jak w tęczę. I niech patrzą. W końcu każdy zasługuję na odrobinę szczęścia w życiu. Nawet Zamachowski I to pomimo, że jest młodym wysokim i przystojnym blondynem. Przynajmniej sam tak twierdzi. Wiem bo mi Bubu powiedział, a Bubu nigdy nie kłamie. No chyba że akurat ma na to ochotę. Albo będzie śmiesznie. Co, jak wiadomo – jest tym bardziej istotne, że sytuacja wokoło jest jak mniej do śmiechu. No chyba, że ktoś ma bardzo pokręcone poczucie humoru. I lubi ubierać się w sklepach z mundurami.

A tak z zupełnie innej beczki. Czy znana jest wam nazwa „Kraj Sudecki”? Otóż był to czechosłowacki region nadgraniczny zamieszkany w 85% przez ludność niemiecką. W roku 1938 przywódca Niemców Sudeckich Konrad Henlein zażądał w ich imieniu przyłączenia Kraju Sudeckiego do Rzeszy Niemieckiej. Jego żądania poparł pewien niewysoki przywódca z wąsikiem. I to poparł dość energicznie zajmując Kraj Sudecki, na co liczne rządy Zachodniej Europy zareagowały głębokim zaniepokojeniem oraz zajęciem stanowiska. I podpisaniem odpowiednich papierów, że niby tak było umówione i to wszystko w imię pokoju i spokoju.

11 miesięcy później wybuchła II Wojna Światowa.

Niektórzy twierdzą, że historia jest nauczycielką narodów.

Ale to nieprawda. Historia uczy nas tylko jednego, że nigdy nikogo niczego nie nauczyła…

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Nie zgadzam się z Tobą Kuba;] Historia nas uczy i zawsze uczyła, ale ludzie od wieków są tacy sami i nie chcą bądź nie mogą(np. przez problemy z używaniem mózgu) wykorzystać tej nauki. Ludzkość chce wykorzystać tę wiedzę, ale nie potrafi i to tyle w tym temacie. Może gdyby ludzie żyliby po kilkaset lat widać, by było jakieś efekty... rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
   Tęskniliście?
   Następny artykuł:

   Tęskniliście?

   tvnpix