Aktualności

Lawina komentarzy po ataku na Wojewódzkiego
Kuba Wojewódzki  Foto: FremantleMedia Polska fot. Wojciech Kurczewski

W poniedziałek rano Kuba Wojewódzki został zaatakowany przez zamaskowanego napastnika, który oblał go żrącym kwasem. Dziennikarz uniknął poważniejszych obrażeń, ponieważ miał na głowie czapkę z daszkiem i okulary. Poszkodowany złożył doniesienie na policji. Przykry incydent wywołał lawinę komentarzy wśród dziennikarzy i medioznawców.

Kuba Wojewódzki zamieścił na facebooku wpis z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru:

Wpis Kuby Wojewódzkiego na facebookuWpis Kuby Wojewódzkiego na facebooku
Foto: oficjalny profil Kuby Wojewódzkiego na facebooku

Atak na Wojewódzkiego potępił Jarosław Kuźniar, który na swoim blogu napisał:
"Mogę nie lubić Antoniego Macierewicza, ale do niego nie strzelę. Oburza mnie zidiocenie bulwarowych redaktorów Janeckiego i Warzechy kiedy bredzą o „Kubusiu męczenniku” ale ich nie spałuję. Nie rozumiem obojętności profesora Godzica, który sugeruje, że celebryci sami się proszą, ale go nie opluję. Macie prawo nienawidzić Kuby Wojewódzkiego ale nie wolno wam go dotknąć. Chyba, że wciąż jesteście jaskiniowcami.

Kiedy zadzwoniłem sprawdzić czy wszystko dobrze, Kuba zapytał czy jest sens coś z tym zrobić? Mówienie o ataku żrącą substancją na dziennikarza to jak spełnienie snu terrorysty, jak nakarmienie trolla. Powiedzieli o mnie w telewizji - cel osiągnięty. Być może, ale - przekonywałem - bardziej nieodpowiedzialne będzie nie zgłoszenie tego na policję i przemilczenie. Po pierwszych głupich reakcjach w sieci widać, że mamy współcześnie bardzo wyraźną tendencję do bagatelizowania zagrożenia. To, że znasz kogoś z telewizji i trafia cię szlag kiedy go słuchasz, nie daje ci prawa do ataku. Skoro nie potrafisz reagować jak człowiek - schowaj się. ... Według mnie to, co spotkało Kubę wpisuje się w pewien ciąg bolesnych zdarzeń: śmierć w biurze PiS w Łodzi, pięści młodego wariata na ciele Grzegorza Miecugowa. Nie chcę przywoływać szalonych spraw z Manhattanu czy Sztokholmu. Nie, nie przesadzam. Zgadzam się z redaktorem Żakowskim, że „trzeba zadbać o dialog i jego kulturę. To wymaga wielkiej pracy od przedszkola, przez szkołę, po uczelnie wyższe”. Bo wolność słowa to nie jest synonim mordobicia."

Karolina Korwin Piotrowska, także nie kryła oburzenia atakiem na dziennikarza, na fb napisała:
"Polska, mieszkam w Polsce....Kuba Wojewódzki właśnie poznał na własnej skórze, co to oznacza. Wstyd, koszmar, zażenowanie. Brak słów i coś trudnego do ogarnięcia. Atak na dziennikarza jest atakiem na wolność słowa i poglądów. Na to, o co walczono i o czym marzono przez tyle lat... A co trzeci Polak, we∂ług sondaży, chce głosować na PiS. Pogratulować. Ładnie się bawią. Bardzo ładnie."

Tomasz Sekielski także nie pozostał obojętny, na Twitterze napisał: „Czekam na pierwsze wpisy o tym, że Kuba Wojewódzki jest sam sobie winny. Hieny na start, Kuba trzymaj się!”

Wokalistka Natalia Lesz również podzieliła się swoim komentarzem na fb: "Mój przyjaciel Kuba Wojewódzki, został dziś oblany żrącą cieczą. Bójmy się ludzi, którzy kurczowo trzymają się, dla nich jedynie słusznej ideologii, i dla których świat jest prosty, jak brzoza w Smoleńsku. ...".

A jakie są Wasze odczucia w tej kwestii? Piszcie na forum!

Mariusz Pudzianowski i Jasiek Mela u Kuby!
Mariusz Pudzianowski i Jasiek Mela u Kuby!

Kuba Wojewódzki oblany kwasem!
Następny artykuł:

Kuba Wojewódzki oblany kwasem!

tvnpix